kejaCV.pl
bitdefender


NIESTANDARDOWE CV
autor: Magdalena Firgon 2013-01-08dokumenty aplikacyjne
Dokumenty aplikacyjne są narzędziem reklamowym, Twoją wizytówką – ich forma i wygląd jest równie ważna co treść. Jak zaprezentować życiorys zawodowy, tak aby stał się atrakcyjną częścią prowadzonej kampanii reklamowej? Kandydaci decydując się na niestandardowe CV zazwyczaj ograniczają się do trzech podstawowych typów: indywidualnej strony www, wideo CV oraz prezentacji multimedialnej.

Strona WWW
Własna strona interentowa pozwala zaprezentować się na rynku pracy w innowacyjny sposób - istnieją specjalne narzędzia, które pozwalają bezpłatnie tworzyć CV w sieci, takie jak na przykład kejacv.pl. Link do prywatnej strony WWW powinien zostać zamieszczony w tradycyjnym życiorysie zawodowym (sekcja dane osobowe) lub w treści e-maila wysłanego bezpośrednio do osoby rekrutującej.
Wideo CV
Wideo CV to hit ostatnich lat - cieszy się opinią jednej z najabardziej kreatywnych form autoprezentacji. Wideo CV powinno być uzupełnieniem, a nie zamiennikiem tradycyjnego życiorysu zawodowego (osoba rekrutująca potrzebuje konkretnych i kompletnych faktów, do których może nawiązać w toku trwania rozmowy kwalifikacyjnej). Autoprezentacja wideo może więc stanowić ciekawy dodatek – pod warunkiem, że jest profejsonalnie przygotowana i wartościowa  (podstawą dobrze przygotowanego wideo CV jest pomysł i interesujący scenariusz). Przykładowe wideo CV można znaleźć na stronach interentowych: http://video-cv.prv.pl, http://www.supremecv.comhttp://www.vcvsys.com/video-cv.
Prezentacja multimedialna
Korzystając z programu Microsoft Power Point lub Prezi można przygotować własną prezentację zbudowaną ze slajdów (zwykle w liczbie od kilku do kilkunastu) – pozwala ona przedstawić swoją osobę w sposób bardziej atrakcyjny niż w tradycyjnym CV. Prezentacji nie należy traktować (tak jak w przypadku wideo CV) jako zamiennika standardowego życiorysu zawodowego – chyba, że kreatywność wiąże się ściśle ze stanowiskiem pracy, na które aplikuje kandydat. Realizując pomysł należy pamiętać, że stworzenie prezentacji, która zawiera wszystkie elementy tradycyjnego CV, ale w wybujałej formie graficznej – to jedynie przerost formy nad treścią.  CV - SŁABE PUNKTY DO OBRONY
autor: Magdalena Firgon 2013-12-02dokumenty aplikacyjne

Przeszłość powraca, a wraz z nią luki w CV, nałogowe zmiany zatrudnienia czy zwolnienie z pracy, często w szafie naszej kariery chowamy jakiegoś trupa (lub przynajmniej kawałek kości). Chcesz wiedzieć, co zrobić by uporać się z cieniami przeszłości ?

NA POCZĄTEK - DOBRE WEJŚCIE
autor: Magdalena Firgon 2013-09-09rozmowy kwalifikacyjne

Dobre wejście - czyli jak zrobić pozytywne pierwsze wrażenie? Wszystko się liczy... spotkanie rekrutacyjne zaczyna się jeszcze zanim przywitasz się z osoba rekrutującą. Rozpocznij właściwe swój start !

W DRODZE NA SZCZYT
autor: Magdalena Firgon 2013-07-01kariera zawodowa

Wspaniała praca z nieba nie spada. Jak wspiąć się na wyżyny kariery zawodowej? Poznaj 20 barier na drodze do sukcesu. Zmień, wyeliminuj lub zneutralizuj złe nawyki i osiągnij swój cel.

PIERWSZA PRACA
autor: Magdalena Firgon 2013-06-03poszukiwanie pracy

Kim chcesz być? Znajdź zawód odpowiedni dla swojej osobowości. Wybrana i wykonywana profesja w decydujący sposób kształtuje bieg życia - lepiej wykonywać właściwą pracę, niż pracę wykonywać właściwie. Jak szukać, żeby dobrze trafić? Zapoznaj się z typowymi błędami absolwentów i dowiedz się w jaki sposób zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

CV - JAKI JEST TWÓJ TYP ?
autor: Magdalena Firgon 2013-04-29dokumenty aplikacyjne

Chronologiczny, funkcjonalny czy ukierunkowany - jaki jest Twój typ CV? Wszystkie trzy zdają egzamin, ale kiedy jakiego użyć? Zapoznaj się z opisami różnych rodzajów życiorysów zawodowych i zastanów się, który z nich będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA - TO NIE CZAS NA BŁĘDY !
autor: Magdalena Firgon 2013-04-03rozmowy kwalifikacyjne

Nie wystarczy robić coś najlepiej, trzeba wiedzieć co robić, a potem robić to najlepiej. Zanim rozpoczniesz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, zobacz z jakimi błędami kandydatów spotykają się osoby zajmujące się zatrudnieniem, poznanie i wykorzystanie tej wiedzy w praktyce zaprowadzi Cię prostą drogą do sukcesu.

GDY ZMIENIASZ ZAWÓD
autor: Magdalena Firgon 2013-03-19kariera zawodowa

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Zasada znajdź to, co kochasz robić, rób to i bądź w tym najlepszy odnosi się zarówno do początkowego wyboru, jak i podążania ścieżką kariery zawodowej, która powinna być - jak każda istotna sprawa w życiu, ZAPLANOWANA. Dowiedz się co zrobić, aby proces zamierzonej zmiany zawodu przebiegł sprawnie i był jak najbardziej efektywny.

JAK NIE SZUKAĆ PRACY
autor: Magdalena Firgon 2013-02-25poszukiwanie pracy

Nie ma jednego, doskonałego sposobu na efektywne poszukiwanie pracy – istnieją jednak pewne zasady, które ułatwiają uporządkowanie całego procesu oraz wpływają na skuteczność podejmowanych działań. Jeżeli od kilku miesięcy bezskutecznie szukasz pracy i masz wrażenie, że utknąłeś w martwym punkcie – zasad tych prawdopodobnie nie stosujesz... Zanim wyruszysz na podbój rynku pracy – dowiedz się w jaki sposób nie szukać zatrudnienia.

PYTANIA O PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ
autor: Magdalena Firgon 2013-02-09rozmowy kwalifikacyjne

Co chce Pan(i) robić za 5/10/15 lat? jaki jest Pana(i) cel zawodowy na najbliższe 2-3 lata? na większości rozmów kwalifikacyjnych poruszane są standardowe kwestie dotyczące długo i krótkoterminowych celów zawodowych kandydata. Zwiększ swoje szanse na rynku pracy i przygotuj się do spotkania rekrutacyjnego - sprawdź w jaki sposób możesz poradzić sobie z pytaniami o plany na przyszłość.

OFERTA PRACY - DEKODER
autor: Magdalena Firgon 2013-01-23poszukiwanie pracy

Jakie informacje ukryte są między wierszami ofert pracy? - umiejętność wnikliwego czytania i właściwej interpretacji treści ogłoszeń rekrutacyjnych uchroni Cię przed niepotrzebnym stresem i poczuciem straty czasu na uczestnictwo w procesie rekrutacji do pracy niezgodnej z posiadanymi preferencjami zawodowymi.

PREFERENCJE ZAWODOWE
autor: Magdalena Firgon 2012-12-27poszukiwanie pracy

„Rób to co lubisz. Kiedy zaczniesz robić to, co naprawdę lubisz już nigdy nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia” - Brian Tracy. Podstawą trafnego wyboru zawodu czy odpowiedniego miejsca pracy jest samopoznanie – dokonaj obiektywnej diagnozy posiadanych preferencji oraz predyspozycji i zwiększ swoje szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego.

PYTANIA DO PRACODAWCY
autor: Magdalena Firgon 2012-12-11rozmowy kwalifikacyjne

Etap rozmowy kwalifikacyjnej przeznaczony na zadawanie pytań do potencjalnego pracodawcy pozwala kandydatowi pozyskać szczegółowe informacje o firmie, a także wykazać zainteresowanie ofertą i pracą w danej organizacji. Przygotuj się starannie do spotkania nie tylko pod kątem pytań, na które będziesz odpowiadać - ale i tych, które sam sformułujesz.

MŁODSZY SZEF
autor: Magdalena Firgon 2012-11-27kariera zawodowa

Współczesne otoczenie biznesowe charakteryzuje ogromna dynamika zmian. Reprezentanci młodego pokolenia dużo szybciej dostosowują się do nowych realiów środowiska pracy, w których już nie wysługa lat, a kompetencje i zaangażowanie w wykonywaną pracę są cenione dużo wyżej. Spragnieni sukcesów zawodowych, zdeterminowani i zmotywowani młodzi ludzie coraz częściej wypierają ze stanowisk kierowniczych starszych pracowników - jak współpracować z młodszym szefem?

13 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW W CV
autor: Magdalena Firgon 2012-11-13dokumenty aplikacyjne

Życiorys zawodowy jest najważniejszym dokumentem powszechnie wymaganym przez pracodawców od osób ubiegających się o zatrudnienie, poprawnie napisany jest punktem wyjścia w całym procesie rekrutacji. Błędy w CV na starcie dyskwalifikują kandydata z uczestnictwa w ubieganiu się o oferowane stanowisko pracy jak ich uniknąć, tak aby już na wstępie nie zniechęcić do siebie potencjalnego pracodawcy?

KARIERA W KORPORACJI
autor: Magdalena Firgon 2012-11-06kariera zawodowa

Mierny, bierny, ale wierny idealny pracownik dużego międzynarodowego koncernu musi być przede wszystkim lojalny. Kreatywność, inteligencja czy umiejętność samodzielnego działania nie wpisują się w wybraną i konsekwentnie realizowaną przez korporacje strategię doboru personelu. Jak wyglądają realia pracy w tego typu przedsiębiorstwach?

ZAINWESTUJ W SIEBIE
autor: Magdalena Firgon 2012-10-24poszukiwanie pracy

Nie masz pracy. Najpierw myślałeś, że to jedynie sytuacja przejściowa jednak czas mija i nic się nie zmienia. Okres przerwy w zatrudnieniu negatywnie wpływa na poczucie własnej wartości, rozleniwia oraz zniechęca do podejmowania jakichkolwiek działań i ogólnej aktywności życiowej. Nie pozwól na to weź się w garść i zacznij inwestować w siebie i w swój wizerunek!

ZAINTERESOWANIA W CV
autor: Magdalena Firgon 2012-10-24dokumenty aplikacyjne

Zainteresowania są odzwierciedleniem prawdziwych upodobań kandydata i zdradzają tajemnice jego osobowości, nie tylko uzupełniają obraz sylwetki zawodowej potencjalnego pracownika - stanowią także dodatkowy element oceny dokonywanej przez osobę rekrutującą. Czy pisać o zainteresowaniach w życiorysie zawodowym? A jeśli pisać, to w jaki sposób?

bitdefender